Cezario pjūvis: ar gali paveikti žindymą? - Pabiručių sveikataPabiručių sveikata

Cezario pjūvis: ar gali paveikti žindymą?

cezario pjuvis

Cezario pjūvis/nuotr. Jonathan Borba/Pexels.com

Cezario pjūvis – tai operacija, kai naujagimis gimsta per pjūvį priekinėje pilvo sienoje. Moterys dažnai nerimauja, kad pagimdžiusios tokiu būdu jos žindyti negalės arba žindymas bus ne toks sklandus kaip pagimdžius natūraliais takais.

Ar cezario pjūvis gali paveikti žindymą?

Iš dalies šis nerimas yra pagrįstas, nes įtakos gali turėti net keli veiksniai:

  • skausmas pjūvio vietoje,
  • ribotas gebėjimas judėti,
  • emociniai chirurginės intervencijos aspektai,
  • vaistų poveikis mažylio budrumui.

Pastebėta, kad naujagimiai, gimę per cezario pjūvio operaciją, pirmosiomis paromis netenka šiek tiek daugiau svorio. Manoma, kad tai susiję su didesniu gimimo svoriu (pvz., operacijos metu skiriant lašinę skysčių infuziją), mamos ir vaiko atskyrimu, atidėtu ir retesniu žindymu, vėliau spartėjančia pieno gamyba. Vis dėlto tais atvejais, kai moteris pradeda žindyti ir jai suteikiama savalaikė pagalba, viskas gali vykti taip pat sėkmingai kaip ir pagimdžius natūraliais takais.

Ką daryti, kad žindymas vyktų sklandžiai?

Po gimdymo per cezario pjūvio operaciją rekomenduojama pradėti žindyti iš karto, kai tik tai yra įmanoma:

  • jeigu moteriai taikyta dalinė (tik apatinės kūno dalies) nejautra, ji išlieka budri visos operacijos metu, todėl ką tik gimusį mažylį rekomenduojama uždėti ant nuogos mamos krūtinės iš karto po gimimo ir leisti jam pavalgyti per pirmąją valandą;
  • jeigu buvo taikyta bendrinė nejautra, oda kontaktui su oda naujagimis gali būti uždėtas ant kito šeimos nario krūtinės, o žindymą rekomenduojama pradėti iš karto, kai tik leidžia moters būklė;
  • jeigu žindymas neįmanomas (pvz., vaikutis gydomas naujagimių skyriuje), rekomenduojama pradėti reguliariai traukti priešpienį ir taip stimuliuoti krūtis.

Kai buvo atliktas cezario pjūvis, pirmosiomis paromis patogiausia mažylį pamaitinti pusiau gulomis arba atsigulus ant šono – tai padeda išvengti skausmo pilvo srityje. Kai judėti lengviau, galima mokytis žindyti šoninėje padėtyje. Svarbu užtikrinti, kad mažylis krūtį žįstų ne rečiau kaip 8–12 kartų per parą. Pastebėjus sunkumų (pvz., mažylis šlapinasi ir tuštinasi per retai, jo svoris krenta daugiau nei įprastai), rekomenduojama situaciją aptarti su žindymo konsultante.

Paruošė:
Dr. Audronė Mulevičienė
Vaikų ligų gydytoja,  žindymo konsultantė (IBCLC), miego konsultantė (HSC)
Knyga Žindymo ABC

„Žindymo ABC”
knyga į gimdymo krepšį, kad turėtumėte daugiau pasitikėjimo savimi.

Jonathan Borba on Pexels.com

arrow, top arrow
0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti